Szanowni Państwo – lekarze, farmaceuci, pacjenci, lata 2008-2011 obfitowały w niezgodne z prawem ataki Naczelnej Izby Lekarskiej skierowane przeciwko legalnie dopuszczonym do obrotu w Polsce lekom homeopatycznym i lekarzom je stosującym. Działania te, kwestionowane przez Ministerstwo Zdrowia, zostały ostatnio uznane za niedopuszczalne i obłożone karą przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów co niestety dodatkowo nasiliło negatywne działania NIL.

Polskie Towarzystwo Homeopatii Klinicznej zrzeszające lekarzy i farmaceutów oraz Stowarzyszenie Pacjentów „Pro Homeopatiae” postanowiło przesłać do nowo powstałego rządu petycje będące głosem środowiska lekarzy i farmaceutów praktyków oraz pacjentów aby powstrzymać szkodliwą, niezgodną z prawem działalność Samorządu Lekarzy. Wszyscy mamy prawo do wyboru leczenia oraz stosowania leków zarejestrowanych w Polsce i nie pozwolimy go kwestionować.

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o podpisanie petycji oraz zbieranie podpisów od pacjentów.
Petycje można pobrać klikając na linki:

Lekarz:
Petycja_lekarz

Farmaceuta:
Petycja_farmaceuta

Pacjent:
Petycja_pacjent

a następnie wysłać do Ministra Zdrowia na adres: Ministerstwo Zdrowia, ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa lub do siedziby PTHK, ul. Smolna 32/2, 00-375 Warszawa.
Tylko dzięki zaangażowaniu każdego z nas i naszych pacjentów możemy zatrzymać działania NIL i zapewnić pacjentom dostęp do skutecznego i bezpiecznego leczenia, a sobie spokojną i pozbawioną niepotrzebnego stresu pracę.

Prezes Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej
Prezes Stowarzyszenia Pacjentów „Pro Homeopatiae”