Choroba lokomocyjna u kotów i psów – odpowiedź homeopatyczna.

Psy  i koty często nie tolerują podróży. Reagują na nią niepokojem, ślinieniem się, czasem także wymiotami. Stosując odpowiednio  dobrane leki homeopatyczne można chorobie lokomocyjnej skutecznie zapobiegać. Jeśli zauważymy u zwierzęcia jej objawy – właściwy dobrany lek podajemy już godzinę przed podróżą. Jeśli w czasie podróży występują różne objawy, możemy włączyć nawet kilka leków. Poniżej przedstawiamy wybrane pozycje z homeopatycznej apteki i przyporządkowane im objawy.

Borax

Nietolerancja na przemieszczania się w górę i w dół – w windzie, w samochodzie,  na morzu. Objawy strachu, niekiedy wymioty.

Stężenie 15 CH,  przed wyruszeniem w drogę  i w czasie podróży, według zapotrzebowania.

Ipeca

Ślinienie się, a niekiedy nawet silne wymioty podczas podróży autem. Częsta przypadłość u kotów.

Stężenie 15 CH,  przed i w czasie podróży, w zależności od potrzeby.

Cocculus indicus

Mdłości i wymioty podczas podróży. Pogorszenie, jeśli zwierzę było przed podróżą karmione, albo jeśli w czasie drogi coś zjadło. Poprawa w cieple.

Stężenie 9 – 15 CH,  przed drogą, albo w przypadku wystąpienia wymiotów.

Tabacum

Mdłości i wymioty podczas podróży, ślinienie i biegunka. Poprawa na świeżym powietrzu lub po zastosowaniu chłodnego okładu.

Stężenie 30 CH,  przed podróżą, a następnie 9 – 15 CH podczas jej trwania.

Można zastosować wieloskładnikowy produkt Cocculine. Jedna tabletka przed podróżą, kolejne – w razie potrzeby – w jej trakcie.

China

Lek ten dobrze jest mieć ze sobą podczas długich podróży środkami komunikacji bez klimatyzacji, w  wysokiej temperaturze. Zapobiega on odwodnieniu.

Stężenie 9 – 15 CH, rozpuszczamy 10 granulek w czystej wodzie (poręczna jest np.litrowa butelka po wodzie) i taki roztwór podjemy do picia albo zwilżamy nim jamę ustną.

Aconitum napellus

Leczenie szoku cieplnego, udaru, omdlenia. W połączeniu z wyżej wymienionymi lekami.

Stężenie 9 – 15 CH,  kilka dawek  – jak najszybciej!