Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci doktora Petera Fishera, znanego lekarza i homeopaty z Wielkiej Brytanii. Dr Fisher był przez ponad 15 lat nadwornym lekarzem Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II i służył jako homeopata Rodzinie Królewskiej. Ponadto był wieloletnim dyrektorem oddziału badawczego Królewskiego Szpitala Medycyny Zintegrowanej w Londynie. Był także aktywnym członkiem stowarzyszenia homeopatycznego British Faculty, w którym określono go jako “niezastąpiony talent” oraz “giganta na polu licznych osiągnięć, zarówno klinicznych, badawczych jak i akademickich”.

Wielokrotnie mogliśmy liczyć na jego wsparcie, pomoc i autorytet oraz współpracę z Polskim Towarzystwem Homeopatii Klinicznej. Bywał na konferencjach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie, wspierał aktywnie nasze studia podyplomowe na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Poparł również medialnie homeopatów w Polsce, biorąc udział w debacie “Rzeczpospolitej” na temat roli i statusu homeopatii w naszym kraju.

Niewątpliwie zabraknie go w środowisku lekarskim i homeopatycznym.

Zginął w wypadku ulicznym, jadąc na rowerze, potrącony śmiertelnie przez ciężarówkę w jednej z dzielnic centralnego Londynu. Miał 67 lat.