Szanowni Państwo,

mija kolejny rok. Zapamiętamy go jako „czas farmaceutów”. Ta do tej pory niedoceniona grupa zawodowa wykazuje coraz szersze zainteresowanie lekami homeopatycznymi. Z tego też względu także i PTHK poszerzyło swoją ofertę szkoleniową i edukacyjną o szkolenia dla farmaceutów i techników farmacji. W czasopiśmie „Homeopatia Polska” utworzyliśmy stały kącik „Okiem farmaceuty”, współpracujemy także z Wydziałami Farmacji Uczelni Medycznych w Polsce. Mamy przez to nadzieję, że farmaceuci na stale zagoszczą już w naszym Towarzystwie.

W zbliżającym się Nowym 2013 Roku nie zapominamy o lekarzach oraz o osobach, które chcą rozpocząć swoją przygodę z lekami homeopatycznymi. Jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa – zarówno lekarzy jak i farmaceutów o powołaniu do życia Polskiej Szkoły Homeopatii. Inicjatywa ta wynika z zapotrzebowania stworzenia miejsca, w którym każdy profesjonalista w dziedzinie zdrowia będzie mógł zdobywać wiedzę z leków homeopatycznych na każdym poziomie zaawansowania. Wielostopniowe, profesjonalne kursy staną się podstawą programową nowej szkoły.

Chcemy państwa zapewnić, że wszyscy Ci, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z homeopatią i którzy uczyli się w PTHK, na kursach CEDH, innych…, będą mogli kontynuować naukę. Nie zapomnieliśmy o Was. Pamiętamy. I dlatego powołujemy Polską Szkołę Homeopatii. Szczegóły w Nowym 2013 Roku, w którym życzę Wszystkim – zdrowia, pogody ducha i siły do walki z przeciwnościami.

Z poważaniem,
Magdalena Wojciechowska

Prezes
Polskie Towarzystwo Homeopatii Klinicznej