W roku 2012 forum Wilseder w Niemczech (The Wilseder Forum) skupiające studentów medycyny zainteresowanych homeopatią obchodziło 20-sto lecie istnienia.

Forum Wilseder (http://www.wilseder-forum.de/) ma szczególną pozycję na niemieckim rynku leków homeopatycznych. Założone w 1992 r., by przybliżać studentów medycyny do tematu homeopatii, ponieważ w tamtych czasach władze uczelni medycznych nie przywiązywały wagi do tego tematu. Przez ostatnie 10 lat ok. 650 studentów przyłączyło się do Forum. Forum daje możliwość dyskusji na tematy związane z homeopatią w różnych grupach tematycznych. Grupy te składają się ze studentów, którzy chcą mieć pozytywne i krytyczne spojrzenie na homeopatię. Forum zbiera się średnio dwa razy do roku.
Zebranie Forum trwa zwykle 3 dni. Poza warsztatami, które odbywają się w grupach tematycznych, w których dyskutuje się i wymienia poglądy, studenci medycyny mogą także uczestniczyć w spotkaniach, które pogłębiają ich wiedzę homeopatyczną. Spotkania te są organizowane przez studentów i dla studentów, którzy sami ustalają tematy poruszane na zebraniu.

Forum Wilseder zostało założone przez Fundację Karla i Veroniki Carstens. Głównym celem fundacji jest integracja i upowszechnienie akceptacji homeopatii i medycyny komplementarnej w obecnym środowisku medycznym.