Podajemy poniżej 10 najlepszych argumentów za tym, by stosować leki homeopatyczne w swojej codziennej praktyce lekarskiej/farmaceutycznej:

 1. Brak działań ubocznych
  Leki homeopatyczne są bezpieczne ze względu na proces ich produkcji – składniki leków poddawane są wielokrotnemu rozcieńczaniu, dzięki czemu są pozbawione działania toksycznego. Dlatego leki homeopatyczne mogą być stosowane w każdym wieku, zarówno u niemowląt jak i osób w wieku podeszłym, u kobiet w ciąży i w okresie karmienia. Nie ma możliwości przedawkowania leków homeopatycznych, gdyż leki te działają tylko wówczas, jeśli są właściwie dobrane do dolegliwości i profilu pacjenta i dlatego przed ich podaniem zaleca się chorym konsultację z lekarzem homeopatą.
 2. Skuteczne działanie
  Leki homeopatyczne dają trwałe i bardzo widoczne efekty terapeutyczne, potwierdzone zarówno w praktyce jak i badaniami klinicznymi.
 3. Całościowe podejście do pacjenta
  W homeopatii leczy się pacjenta, a nie tylko wybraną jednostkę chorobową. Dobrze dobrane leki homeopatyczne mogą rozwiązać większość problemów chorego, który jest przez lekarza homeopatę traktowany holistycznie.
 4. Niskie koszty leczenia
  Koszt terapii homeopatycznej jest zwykle mniejszy niż koszt leczenia odpowiednikami chemicznymi lub ziołowymi, przy tej samej a czasami wręcz znacznie większej skuteczności.
 5. Działanie profilaktyczne
  Poprzez stymulowanie układu immunologicznego leki homeopatyczne wpływają na wzmocnienie odporności organizmu. Umożliwiają choremu czynną walkę z chorobą a nie tylko bierne oczekiwanie na pomoc niesioną przez leki chemiczne.
 6. Stosowane także u zwierząt
  Leki homeopatyczne z powodzeniem od wielu lat stosowane są w weterynarii. Leki homeopatyczne przeznaczone do stosowania u zwierząt zarejestrowane są m.in.: we Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, na Ukrainie czy w Argentynie.
 7. Łatwy sposób użycia
  Leki homeopatyczne produkowane są w postaci małych granulek podawanych drogą podjęzykową. Nie trzeba popijać ich wodą, można je mieć zawsze przy sobie i zastosować natychmiast w każdych okolicznościach.
 8. Zaangażowanie pacjentów
  Lekarz homeopata dokonuje wyboru leczenia w oparciu o szczegółowy wywiad i zadaje pacjentowi wiele pytań, aby ustalić objawy i jego indywidualne reakcje, uwzględniając  informację o jego przeszłości chorobowej czy trybie życia. Poza zaleceniami terapeutycznymi lekarz stara się także wpłynąć na odpowiednią dietę chorego oraz higieniczny tryb życia, czyli włączyć pacjenta czynnie w jego proces zdrowienia.
 9. Nieocenione w pierwszej pomocy
  Leki homeopatyczne są skuteczne praktycznie we wszystkich dolegliwościach: między innymi w ostrych infekcjach dróg oddechowych, w urazach takich jak stłuczenia, zranienia, zwichnięcia,  po ukąszeniach owadów,  w ostrych zaburzeniach ze strony układu trawienia i wielu innych dolegliwościach.
 10. Medycyna przyszłości
  Homeopatia to stale rozwijająca się sztuka leczenia. Stosuje się w niej ponad 3 000 leków. W przeciwieństwie do leków zalecanych w medycynie głównego nurtu, które bywają wycofywane z rynku z powodu niepożądanych działań ubocznych, lekarze homeopaci stosują z powodzeniem te same leki od ponad 200 lat.