W dniu 26 listopada 2011 r. Polskie Towarzystwo Homeopatii Klinicznej
zorganizowało XI Konferencję Naukową

„Nowe trendy w leczeniu homeopatycznym w Polsce i na świecie”

Celem konferencji było przedstawienie stanu aktualnej wiedzy dotyczącej praktycznego zastosowania leków homeopatycznych w częstych chorobach wirusowych i immunologicznych. Konferencja była głosem środowiska lekarzy stosujących leki homeopatyczne w dyskusji na temat miejsca homeopatii w systemie ochrony zdrowia, a także odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie homeopatią wśród lekarzy i pacjentów w Polsce.

W konferencji wzięli udział goście specjalni:
Profesor Robert Charles Dumont – pediatra medycyny integracyjnej w Raby Institute for Integrative Medicine at Northwestern w Chicago, członek Homœopathic Pharmacopoeia Convention of the United States. Od 15 lat zajmuje się medycyną komplementarną.

Profesor Youngran Chung – pełni funkcję Assistant Professor w Northwestern University Children’s Memorial Hospital w Chicago gdzie stosuje medycynę komplementarną w ramach swojej praktyki lekarskiej. Studia w dziedzinie terapii homeopatycznej rozpoczęła w 2003 r. w Amerykańskim Instytucie Homeopatii, a następnie kontynuowała w CEDH USA. Jest autorką wykładów poświęconych medycynie komplementarnej dla lekarzy, a także studentów medycyny.

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą konferencyjną, zawierającą opracowania wystąpień prelegentów: PTHK