“Homeopatia! To mi pomaga!”

Rośnie liczba pacjentów i zwolenników homeopatii, którzy chcą leczyć się bezpiecznie i skutecznie. Już ponad 100 mln Europejczyków przekonało się o zaletach leczenia homeopatycznego i stosuje je w myśl zasady „żyję zdrowo – leczę się zdrowo”. 10 kwietnia 2010 rozpoczął się Światowy Tydzień Świadomości Homeopatii obchodzony w 45 krajach świata.

Homeopatia to zdrowy sposób leczenia. Połączony z właściwą dietą i aktywnością fizyczną pozwala pacjentom zachować równowagę i dobry stan zdrowia na długie lata. Polskie Towarzystwo Homeopatii Klinicznej pod hasłem „Homeopatia! To mi pomaga!”, przybliża zalety leczenia homeopatycznego. Eksperci przedstawią najważniejsze korzyści płynące z homeopatii oraz najczęstsze obszary jej zastosowania. Kampania informacyjna „Homeopatia! To mi pomaga!” ma na celu uświadomienie, czym jest homeopatia i dlaczego warto ją stosować.
Z okazji inauguracji kampanii Polskie Towarzystwo Homeopatii Klinicznej zorganizowało konferencję prasową pod tytułem „Homeopatia! To mi pomaga!”.
Podczas konferencji przedstawiono najczęstsze obszary zastosowania homeopatii i najnowsze doniesienia z obchodów Europejskiego Dnia Homeopatii z Brukseli.
Przybliżono m.in. jak homeopatia może pomóc w wiosennych dolegliwościach takich jak alergie, urazy sportowe i inne. Podczas konferencji zostało również zaprezentowane Stowarzyszenie Pacjentów i Zwolenników Homeopatii “Pro Homeopatiae”. Zaprezentowano również wyniki badań nad efektami stosowania leków homeopatycznych przeprowazonych w Wielkiej Brytanii wśród 700 pacjentów. 69% pacjentów poczuło pozytywną zmianę w swoim samopoczuciu, a 65% stwierdziło ogólną poprawę zdrowia. Większość ankietowanych zauważyło poprawę stanu zdrowia fizycznego (81%) i psychicznego (79%), a ponad połowa (55%) zmniejszyła ilość przykmowania leków przeciwbólowych. Ostatecznie, aż 90% ankietowanych pacjentów rekomenduje lekarzy polecających leczenie homeopatyczne.
W spotkaniu udział wzięli lekarze z Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej:
– dr Ewa Wojciechowska (Prezes PTHK)
– dr Barbara Leszczyńska (Członek Zarządu PTHK)
oraz Anna Kamińska-Glück – Prezes Stowarzyszenia Pacjentów i Zwolenników Homeopatii Pro Homeopatiae.